T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göz Hastalıkları


Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi göz polikliniği ROP tanı tedavi ve eğitim merkezi olarak hastanemizde 6 yıldır hizmet vermektedir. Son 3 yıldır Tanı Tedavi Eğitim Merkezi olarak hizmet vermektedir. Hastanemizde ROP muayenesi için randevu almaya gerek yoktur. Her gün saat 13.30 da ROP muayeneleri yapılmaktadır. Geldiğiniz gün rop muayenesi olabilirsiniz. Hastanemizi arayıp göz polikliniğini bağlatarak (dahili numara: 1310) muayene sırasına bebeğin adını yazdırabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından son iki yıldır yapılan ancak hastanemizde 4 yıldır her doğan prematüre olmayan bebeğe kalça ultrasonu yapıldığı gibi göz taraması da yapılmaktadır. Sizde bebeğinizin göz taramasını yaptırmak istiyorsanız göz polikliniğini direk arayabilirsiniz. 

Göz bölümünde yapılabilen muayenelerimiz tümbebeklerin göz muayenesi, göz muayenelerinin ölçümü, göz muayenesi, göz ultrasonografisi, göz ultrasonik biyomikraskobisi, dijıtal tretina görüntülemesi yapılmaktadır.

GÖZ TEMBELLİĞİ

Çocukların yaklaşık olarak %5 inde bulunan göz tembelliği problemi göz muayenesi haricinde saptanamamaktadır. Çocuğunuzu en geç 3.5 yaş civarında muayene ettirmeniz gerekmektedir.

ONLİNE RANDEVU için;   'butonu tıklayarak hastanemizden randevu alabilirsiniz.


TELEFON İLE RANDEVU
 İÇİN; 182 'Nolu telefonu arayınız..


HEKİM ÇALIŞMA PLAN
I

  1. Hekim çalışma planı MHRS biriminde hazırlanır.
  2. Hekim çalışma planı aylık olarak yayınlanmaktadır.
  3. Doktorunuzu çalışma planı takviminden takip ederek randevu işlemlerinizi ona göre gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Hekim çalışma planını görmek için buraya tıklayınız.
  5. Hekim Listesini görmek için  buraya tıklayınız.

POLİKLİNİK HİZMETLERİMİZ 08:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA YAPILMAKTADIR.