Doğumhane Hizmetleri
15 Ocak 2021

DOĞUMHANE HİZMETLERİ

Hastanemiz Doğumhane birimi 15 travay yatağı, 12 TDL odası ve 1 yenidoğan bebek odası ile hizmet vermektedir.

Doğumhaneye yatışı yapılan gebelerimiz konfor ve mahremiyetleri esas alınarak kendilerine özel  TDL (Travay, Doğum, Lohusa)  odalarında karşılanmaktadır. Hastanedeki ilk bakım, muayene ve eğitimleri yapıldıktan sonra yine kendi odalarında, alanında etkin, tecrübeli uzman, asistan  doktor  ve tecrübeli  ebeler tarafından doğuma kadar takipleri  yapılmaktadır. 
 
Travay takibinde; gebelerimiz doğum eylemi boyunca doğum ağrısının  yönetimi için ilaçlı veya ilaçsız  uygulamalarla desteklenmektedir. Gebeler kendi odalarında, ebesinin öncülüğünde normal doğumu kolaylaştırıcı doğum egzersizlerinden faydalanabilir, banyoyu kullanabilir ve istediği  bir refakatçi ile doğum takibi sürecini birlikte geçirebilirler. 

Gebelerimiz kendi odalarında ve  TDL yataklarında doğumu gerçekleştirirler. Doğum sonrasında  anne bebek bağlanması için    anne ve  bebeğin  anne dostu ve  bebek dostu hastane kriterlerine uygun olarak tensel temas kurmalarına özen gösterilir . Bebeğe verilen ilk bakımın ardından anne ve bebek bir arada tutulur, hemşire eşliğinde ilk emzirme   sağlanır  ve  bu esnada anneye,  anne  sütü ve emzirme eğitimleri verilir.   

Doğumdan sonra ileri bakım ve tedavi gerektiren yenidoğan bebeklerimiz için  uzman hekimlerimiz ve hemşirelerimiz tarafından ilk müdahaleleri yapılarak uygun  tedavileri sağlanır.

                                                                     
                                                                   Mutlu  ve  Sağlıklı  Günler  Dileklerimizle…Telefon Numarası: Santral (0216) 391 0680