Hicran Sariye Koşar

 

HI·CRAN.jpg


1978 yılında Çorum ilinde  doğan  Hicran Sariye KOŞAR  ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1996 yılında İzmir Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Diş Protez Teknisyenliği bölümünü, 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Meslek Yüksekokulu Ebelik Ön Lisans programını, 2011 yılında Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Ebelik lisans programını, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği (Ön Lisans) programını, 2016 yılında Beykent üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans Programlarını bitirdi.

1999-2003 yılında Özel Sağlık Kuruluşlarında yoğun bakım hemşireliği ile mesleki çalışma yaşamına başlayan Hicran Sariye KOŞAR, 2003 yılında Düzce Doktor Tandoğan Tokgöz Devlet Hastanesinde Diş protez teknisyeni olarak atandı. 2004 yılında Ümraniye Eğitim Araştırma hastanesinde Diş Protez teknisyeni tayin oldu. Burada Kezban Esat Semt Polikinliği'nin kurulması ve Hastane Diş Protez Laboratuvarının kurulmasında sorumlu teknisyen olarak görev almıştır. Daha sonra Tıbbi sarf ve stok koordinatörlüğü yapmış ve 2013 yılı itibariyle de aynı hastane de  İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak 4/12/2017 tarihine kadar görevine  devam etmiştir. Bu tarihten itibaren SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak görevini ifa etmeye devam etmektedir.

SBÜ Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 2015/2016 yılları arasında yürütülen İSTKA destekli “Uluslararası Sağlık Hizmetleri Akreditasyonuna Yönelik Entegre Sağlık hizmetleri ve kurumsal kapasite geliştirme projesi “ ve  2016/2017 arasında  Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yürütülen yine İSTKA destekli “Kanser Odaklı Veri Çözümleme, Genomik Analiz, Ar-Ge ve Genombilim Eğitimi Yönünden Kapasite Arttırma Projesi: Kansere Çaare”  projelerinde proje koordinatörü olarak görev aldı.