Prematüre Retinopati Tanı ve Tedavi Merkezi
12 Aralık 2018

Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi göz polikliniği ROP tanı tedavi ve eğitim merkezi olarak hastanemizde 6 yıldır hizmet vermektedir. Son 3 yıldır Tanı Tedavi Eğitim Merkezi olarak hizmet vermektedir. Hastanemizde ROP muayenesi için randevu almaya gerek yoktur. Her gün saat 13.30 da ROP muayeneleri yapılmaktadır. Geldiğiniz gün rop muayenesi olabilirsiniz. Hastanemizi arayıp göz polikliniğini bağlatarak (dahili numara: 1310) muayene sırasına bebeğin adını yazdırabilirsiniz. Hastanemizde 4 yıldır her doğan prematüre olmayan bebeğe kalça ultrasonu yapıldığı gibi göz taraması da yapılmaktadır. Sizde bebeğinizin göz taramasını yaptırmak istiyorsanız göz polikliniğini direk arayabilirsiniz. 

Göz bölümünde yapılabilen muayenelerimiz tümbebeklerin göz muayenesi, göz muayenelerinin ölçümü, göz muayenesi, göz ultrasonografisi, göz ultrasonik biyomikraskobisi, dijıtal tretina görüntülemesi yapılmaktadır.

GÖZ TEMBELLİĞİ

Çocukların yaklaşık olarak %5 inde bulunan göz tembelliği problemi göz muayenesi haricinde saptanamamaktadır. Çocuğunuzu en geç 3.5 yaş civarında muayene ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için polikliniğimize 182 den MHRS randevusu alınması gerekmetedir.

Randevu  Bilgilerini MHRS veya Alo 182 hattından öğrenebilirsiniz.

Telefon Numarası: Santral (0216) 391 0680