Anestezi ve Reanimasyon
23 Ocak 2024

KLİNİĞİMİZİN UĞRAŞI ALANLARI

Kliniğimizin uzmanları genel olarak;ameliyathane,cerrahi yoğun bakım ünitesi ve anestezi polikliniğinde çalışmaktadırlar.


Anestezi polikliniği
Bu polikliniğimizde bulunan bir uzman ve bir asistan doktorumuz, polikliniğe ameliyat randevusu alarak başvuran hastaların; klinik durumlarını  ve risk faktörlerini belirleyip, gerekli konsültasyonları yaparak,uygun laboratuar tetkiklerinin istenmesi sağlarlar.

Ameliyathane

Onbir cerrahi girişim odası bulunan ameliyathanemizde, daha önce anestezi polikliniğinde belirlenen hastalar ve acil cerrahi girişim gerektiren hastalara bölgesel ve genel anestezi yöntemleri uygulanmaktadır.  

Yoğun bakım ünitesi
On yataklı bu ünitede;cerrahi sonrası  anestezi ya da cerrahi komplikasyonlar nedeni ile yakından izlenmesi gereken hastalar ve acil servis ve diğer kliniklerde yoğun bakım takibi gereken hastalar izlenmekte ve tedavi edilmektedir.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon eğitiminin gerektirdiği görev ve sorumluluklar

Hastanın anestezi uygulaması öncesinde klinik durumunun belirlenerek anestezi yönteminin saptanması, hastanın anestezi yöntemi hakkında bilgilendirilerek,anestezi uygulanması sırasında  organ ve sistem fonksiyonlarının uygun koşullarda sürdürülmesi ve anestezi uygulaması sırasında ve sonrasında hastanın ağrı duymasını engellenmesi ve giderilmesidir. Hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması sebebiyle hastanemizde genel cerrahi,  laparoskopik cerrahi, obstetrik ve jinekolojik girişimler, yoğun bakım ünitesinde hasta takibi için gerekli olan tıbbi bilgileri bulunmaktadır.

Ameliyat olacak hastalarımızın dikkatine

Hastalarımız ameliyattan önce doktorlarımızca iki kez görülmekte ilkinde poliklinikte değerlendirilen hasta ikinci kez ameliyattan bir gün önce yatağında görülerek ameliyata hazırlanmaktadır. Bunun için yapılan tetkik ve tedaviler incelenir, hastanın genel durumu değerlendirilir. Gerekirse heyecanınızı azaltan, rahatlatıcı veya anestezi uygulamasını kolaylaştıran ilaçlar verilir.

Lütfen

*Erişkin hastalar doktorunuzun dediği saatten sonra aç kalınız,Çocuk hastalar için ebevenyler olarak doktorunuzun verdiği talimatlara uyunuz. Ameliyata aç olarak geliniz.

*Ameliyat olacağınız günden bir gün önce mutlaka vücut temizliğinizi yapınız.

*Ameliyat sabahında mutlaka traş olunuz. Dişlerinizi fırçalayınız, diş protezlerinizi çıkarınız.

*Ameliyat sabahında gözlük, saat, yüzük ve benzeri takılar ile metal eşyalarınız ve tırnaklarınızdaki ojeleri çıkartınız.

ONLİNE RANDEVU için;   'butonu tıklayarak hastanemizden randevu alabilirsiniz.


TELEFON İLE RANDEVU
 İÇİN; 182 'Nolu telefonu arayınız..


HEKİM ÇALIŞMA PLAN
I

  1. Hekim çalışma planı MHRS biriminde hazırlanır.
  2. Hekim çalışma planı aylık olarak yayınlanmaktadır.
  3. Doktorunuzu çalışma planı takviminden takip ederek randevu işlemlerinizi ona göre gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Hekim çalışma planını görmek için buraya tıklayınız.
  5. Hekim Listesini görmek için  buraya tıklayınız.

POLİKLİNİK HİZMETLERİMİZ 08:00-17:00 SAATLERİ ARASINDA YAPILMAKTADIR.