Otizm Polikliniğimiz Hizmete Açılmıştır.
21 Aralık 2020

Hastanemiz kadın hastalıkları, doğum ve çocuk alanında sunmuş olduğu hizmet kalitesini arttırmak, uluslararası ve ulusal standartlara uygun, etkin ve tercih edilen bir hastane olmak için iyileştirme projelerini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir.

2018 yılının ilk projesi olarak otizm polikliniği hizmete açılmıştır. 

Otizm bozukluğu, belirtileri erken çocukluk döneminde ortaya çıkan, genellikle etkilerini ömür boyu sürdüren, bireylerin sosyal etkileşim ve iletişim kurma becerilerini olumsuz yönde etkileyen, sınırlı ilgi ve tekrarlanan davranışlara neden olan nöro-gelişimsel bir bozukluktur. Bugün doğan her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya gelmektedir. Dünyada her 20 dakikada bir çocuk otizm tanısı almaktadır. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi ise; erken tanı ile yoğun sürekli eğitimdir.

Otizmle ilgili durum böyle iken, Zeynep Kamil Hastanesi olarak otizmi erken teşhis etmeye ve tedaviyi hızlandırmaya yönelik poliklinik ve alanında uzman hekimle bu yola kendini adamıştır. 

Erken tanı ile düzenli yoğun eğitim alan çocukların %50’sinde otizm belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve büyük gelişim sağlanabilmektedir. 

Poliklinik Hastanemiz Murat Reis Semt Polikliniği

HER HAFTA Pazartesi ve Salı günleri 

Randevu MHRS 

Adres: Murat Reis Mah. Goncagül Sk. No: 13 Üsküdar / İstanbul-Asya

Tel: (0216) 334 94 00 - (0216) 334 95 00