T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü


 Dr. Öğr. Üyesi Yeliz DOĞAN MERİH2001 yılında mesleki çalışma yaşamına başlayan Yeliz DOĞAN MERİH, birçok farklı hastanede görev yaptıktan sonra 2004 yılında Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevine başladı. Burada birçok alanda klinik hemşireliği ve dal hemşireliği yaptıktan sonra 2012 yılı itibari ile aynı hastanede Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildi ve halen görevine devam etmektedir. 

2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulunu, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği’nde “Yükseklisans Programını” ve 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği’nde “Doktora Programı” nı bitirdi. 2018 yılında SBÜ Hamidiye Hemşirelik Fakültesi’nde Dr. Öğr. Üyesi kadrosunu alan Yeliz DOĞAN MERİH,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen 2007 yılı “Bilimsel Araştırma Ödülü”nü, 2009 yılı “Yılın Hemşiresi Ödülü”nü, alanıyla ilgili yaptığı çalışmalarla çeşitli kongrelerde bildiri ödüllerinin yanında 2012 yılında “Hemşirelikte Yaratıcılık Ödülü”nü, 2015 yılında "Altın Steteskop Ödülü"nü, 2019 yılı Hospital Manager Dergisi Sağlık Yöneticileri Ödül Töreni’nde “Yılın En Başarılı Hemşirelik Hizmetleri Yöneticisi” ödülünü almaya hak kazandı. 2019 yılında Dr.Club Ödülleri'nde "Yılın Yenilikçi Sağlık Çalışanı" finalisti oldu.  

Mesleki başarılarından dolayı 3 takdirnamesi, 80 teşekkür belgesi olan Yeliz DOĞAN MERİH’in alanıyla ilgili birçok yurt içi, yurtdışı yayını, 7 kitap bölüm yazarlığı, 5 proje katılımcılığı, 110 adet Uluslararası ve Ulusal kongrelerde sunulan bildirisi ve alanıyla ilgili geliştirdiği 4 ürünle ile patent belgesi bulunmaktadır. Yeliz DOĞAN MERİH evli ve bir çocuk annesidir.